TUZLA / İSTANBUL
info@grafikerium.com

Paralel Memurlar Tespit Ediliyor

Profesyonel Grafik Tasarım

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Paralel Memurlar Tespit Ediliyor

Paralel MemurlarParalel Memurlar, paralel öğrenciler, paralel cemaat… Aslında tümüne toptan hak yiyen paralel şerefsizlerde denilebilir.

Kaç yıldır boşta gezen nice üniversite mezunu gençler, işsizlerin hakkını bunlar nasıl ödeyecek bilmiyorum. Böyle bir şekile işe girmiş olupta şuan da bile hala çalışan varsa da diyecek söz bulamıyorum. Aldığın paralar, harcadığın zaman, yaşadığın hayat sana haram zıkkım olsun Ey Haram Yiyen !

Bende diyorum taban puan nasıl 90 olur KPSS gibi zor ve saçma bir sınavda ne bilelim değil mi bu şerefsizler soruları bilip girince en az 90 alıyorlar… Burada en büyük suç bence devletin. Bunların böyle bir halt yediğini kundaktaki çocuk bile biliyordu neyi beklediniz bunca yıldır.

Şimdi bu şerefsiz torpilliler bir bir bulunup işten çıkarılacak. Aldıkları maaşları faiziyle geri ödeyecek ki ancak rahat edeyim. Ve ÖSYM denen şerefsiz kurumun sınavlarında da aynı işlemler uygulanacak. 2010 öncesi tüm sınavlar tekrar incelenecek.  O sorularıda çalıp TIP, ECZACILIK gibi bölümleri okuyanlarını bir bir dışarı atmalı…

Zaman gazetesi, STV vs bunların yaptığı irşad değil taptığı paraymış meğer.

İşte Takvimden güzel bir yazı…

BAĞLANTILAR ÇARPICI ÖSYM
ve YÖK’ten de bilgi isteyen Savcı Dalgalı, sınavda 120 net yapan 350 adayı mercek altında aldı. Sınavda 100 soru ve üstü net yapan 3 bin 229 adayın da birbirleriyle olan ilişkilerini araştırdı. Savcı Dalgalı, sınavın en büyük şüphelisi olan 100 ve üstü net çıkaran, aralarında akrabalık olan ve iptal edilen sınava girmeyen ya da girip de çok düşük puan alan adayların şüpheli olarak ifadeye çağrılmadığını tespit etti.

İFADEYE GİDECEKLER
Çalıştığı kuruma göre yapılan taramalarda bütün işaretler cemaate bağlı okul ve dershanede çalışan öğretmenleri gösterdi. Savcı Dalgalı, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde yaptığı incelemede, adayların ev ve işyeri adreslerinden paralel yapıya da ulaştı. 120 net yapan 350 adaydan 150’sinin Fem Dershaneleri 100’ünün de cemaat okullarında öğretmenlik yaptıklarını tespit etti. Bu kişilerin geçmişe dönük telefon kayıtları çıkarılacak. Her biri teker teker ifadeye çağırılacak.

KARİYER EVLERİ
Paralel yapının nasıl örgütlendiği, özellikle de kamu personel sınavını kazanıp nasıl devlete sızdığı ortaya çıktı. Paralel yapı içindekilerinin sınavları kazanabilmesi için Milli Eğitim, Dışişleri, hakimsavcılık başta olmak üzere her kurum için ayrı “kariyer evleri” açıldı. Örneğin Dışişleri Bakanlığı sınavına girecekler için bu kurumda uzun yıllardır çalışan ya da emekli olmuş diplomatlar, uzmanlar kariyer evlerinde ders verdi. Bu arada son dönemde paralel yapının telefon konuşmalarının kamuoyuna sızması üzerine önlem alındığı da ortaya çıktı. Paralel yapı tüm üyelerine “Telefon ile konuşma yapmayın” talimatı gönderdi.

Safure CANTÜRK